VJ1210A102JXEAT
DigiKey Part Number
720-1814-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1814-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1814-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1210A102JXEAT
Description
CAP CER 1000PF 500V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VJ1210A102JXEAT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)