VJ1206Y334KXXMR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 31,344
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
In Stock: 71
Direct
KEMET
0.33 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y334KXXMR
DigiKey Part Number
VJ1206Y334KXXMR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y334KXXMR
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206Y334KXXMR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)