VJ1206A391FXAAR is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
390 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
VJ1206A391FXAAR
DigiKey Part Number
VJ1206A391FXAAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A391FXAAR
Description
CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206A391FXAAR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)