VJ0805Y683KXJAC is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Vitramon
In Stock: 8,840
Datasheet
0.068 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
VJ0805Y683KXJAC
DigiKey Part Number
VJ0805Y683KXJAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y683KXJAC
Description
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805Y683KXJAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)