VJ0805Y562JXXMC is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Vitramon
In Stock: 7,690
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
5600 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
VJ0805Y562JXXMC
DigiKey Part Number
VJ0805Y562JXXMC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y562JXXMC
Description
CAP CER 5600PF 25V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805Y562JXXMC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)