VJ0805Y334KXJAT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 11,663
Datasheet
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 58,176
Datasheet
Taiyo Yuden
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Upgrade
KEMET
Upgrade
TDK
TDK
0.33 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
VJ0805Y334KXJAT
DigiKey Part Number
VJ0805Y334KXJAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y334KXJAT
Description
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805Y334KXJAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)