VJ0603Y682KXACW1BC
DigiKey Part Number
BC1251TR-ND - Tape & Reel (TR)
BC1251CT-ND - Cut Tape (CT)
BC1251DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y682KXACW1BC
Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0603Y682KXACW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)