VJ0603Y681JXCAP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
680 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
VJ0603Y681JXCAP
DigiKey Part Number
VJ0603Y681JXCAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y681JXCAP
Description
CAP CER 680PF 200V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603Y681JXCAP Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)