VJ0603Y123JLBAJ32
DigiKey Part Number
720-VJ0603Y123JLBAJ32TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y123JLBAJ32
Description
CAP CER 12000 PF 100V X7R 0603 P
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.012 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0603Y123JLBAJ32 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)