VJ0603A5R6CXBAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
5.6 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
VJ0603A5R6CXBAC
DigiKey Part Number
VJ0603A5R6CXBAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603A5R6CXBAC
Description
CAP CER 5.6PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603A5R6CXBAC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)