VJ0603A150JXAAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 105,873
Datasheet
TDK
In Stock: 39
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Johanson Dielectrics Inc.
In Stock: 964
Upgrade
KEMET
Upgrade
In Stock: 728
15 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
VJ0603A150JXAAC
DigiKey Part Number
VJ0603A150JXAAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603A150JXAAC
Description
CAP CER 15PF 50V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603A150JXAAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.036" (0.92mm)