VJ0402A3R9BXJCW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
3.9 pF ±0.1pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
VJ0402A3R9BXJCW1BC
DigiKey Part Number
VJ0402A3R9BXJCW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0402A3R9BXJCW1BC
Description
CAP CER 3.9PF 16V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0402A3R9BXJCW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)