GA1812Y273KXBAT31G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
0.027 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
GA1812Y273KXBAT31G
DigiKey Part Number
GA1812Y273KXBAT31G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA1812Y273KXBAT31G
Description
CAP CER 0.027UF 100V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GA1812Y273KXBAT31G Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)