GA1206Y563JBCBR31G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.056 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
GA1206Y563JBCBR31G
DigiKey Part Number
GA1206Y563JBCBR31G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA1206Y563JBCBR31G
Description
CAP CER 0.056UF 200V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
GA1206Y563JBCBR31G Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)