GA0805A101FBEBT31G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 pF ±1% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
GA0805A101FBEBT31G
DigiKey Part Number
GA0805A101FBEBT31G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0805A101FBEBT31G
Description
CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
GA0805A101FBEBT31G Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)