GA0603Y392KXBAC31G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
3900 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
GA0603Y392KXBAC31G
DigiKey Part Number
GA0603Y392KXBAC31G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0603Y392KXBAC31G
Description
CAP CER 3900PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GA0603Y392KXBAC31G Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)