CDR32BP100BKUSAJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
10 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric)
CDR32BP100BKUSAJ
DigiKey Part Number
CDR32BP100BKUSAJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BP100BKUSAJ
Description
CAP CER 10PF 100V BP 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR32BP100BKUSAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)