CDR04BX104AKURAT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CDR04BX104AKURAT |
Description | CAP CER 0.1UF 50V BX 1812 |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CDR04BX104AKURAT Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Failure Rate R (0.01%) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.080" (2.03mm) |