TR3W337K6R3C0060 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
330 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2924 (7361 Metric) 60mOhm
TR3W337K6R3C0060
DigiKey Part Number
718-1887-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3W337K6R3C0060
Description
CAP TANT 330UF 10% 6.3V 2924
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TR3W337K6R3C0060 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.80mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
W
Voltage - Rated
6.3 V