TR3D106M035C0250
DigiKey Part Number
718-TR3D106M035C0250TR-ND - Tape & Reel (TR)
718-TR3D106M035C0250CT-ND - Cut Tape (CT)
718-TR3D106M035C0250DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3D106M035C0250
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2917
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 250mOhm
EDA/CAD Models
TR3D106M035C0250 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
250mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
35 V