TH3C105K050E3300 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2312 (6032 Metric) 3.3Ohm
TH3C105K050E3300
DigiKey Part Number
TH3C105K050E3300-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3C105K050E3300
Description
CAP TANT 1UF 10% 50V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TH3C105K050E3300 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
C
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.3Ohm