TH3A475M025D5000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1206 (3216 Metric) 5Ohm
TH3A475M025D5000
DigiKey Part Number
TH3A475M025D5000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3A475M025D5000
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 25V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TH3A475M025D5000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm