T97F336K050CAB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 178
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 22
33 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V 3024 (7660 Metric) 150mOhm
T97F336K050CAB
DigiKey Part Number
T97F336K050CAB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T97F336K050CAB
Description
CAP TANT 33UF 10% 50V 3024
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T97F336K050CAB Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
3024 (7660 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.201" (5.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
F
Voltage - Rated
50 V