T95V225M025HZAL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.2 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V 1410 (3727 Metric) 2Ohm
T95V225M025HZAL
DigiKey Part Number
T95V225M025HZAL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95V225M025HZAL
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 25V 1410
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95V225M025HZAL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1410 (3727 Metric)
Size / Dimension
0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.061" (1.55mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
V
Voltage - Rated
25 V