594D107X9020D2T
DigiKey Part Number
718-594D107X9020D2TTR-ND - Tape & Reel (TR)
718-594D107X9020D2TCT-ND - Cut Tape (CT)
718-594D107X9020D2TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
594D107X9020D2T
Description
CAP TANT 100UF 10% 20V 2917
Detailed Description
100 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V 2917 (7343 Metric) 85mOhm
EDA/CAD Models
594D107X9020D2T Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
85mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V