173D335X9020VWE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 97
In Stock: 13
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V Axial
173D335X9020VWE3
DigiKey Part Number
173D335X9020VWE3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D335X9020VWE3
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 20V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
173D335X9020VWE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V