173D335X0025VWE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V Axial
173D335X0025VWE3
DigiKey Part Number
173D335X0025VWE3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D335X0025VWE3
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 25V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
173D335X0025VWE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V