173D106X9020WW | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 173D106X9020WW-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 173D106X9020WW |
Description | CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 43 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V Axial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 173D106X9020WW Models |
Category | Type Molded |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Through Hole |
Packaging Tape & Reel (TR) | Package / Case Axial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) |
Capacitance | Manufacturer Size Code W |
Tolerance ±10% | Features General Purpose |
Voltage - Rated 20 V |