173D105X9025UWE3
DigiKey Part Number
718-1448-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1448-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D105X9025UWE3
Description
CAP TANT 1UF 10% 25V AXIAL
Detailed Description
1 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V Axial
EDA/CAD Models
173D105X9025UWE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
U
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V