150D336X0035S2T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
33 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 35 V Axial
150D336X0035S2T
DigiKey Part Number
150D336X0035S2T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D336X0035S2T
Description
CAP TANT 33UF 20% 35V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
150D336X0035S2T Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
S
Voltage - Rated
35 V