150D227X0010S2BE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
220 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10 V Axial
150D227X0010S2BE3
DigiKey Part Number
150D227X0010S2BE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D227X0010S2BE3
Description
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
150D227X0010S2BE3 Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
S
Voltage - Rated
10 V