TSM4YL103KR05 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TSM4YL103KR05 |
Description | TRIMMER 10K OHM 0.25W J LEAD TOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 kOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 11.0 Turn Top Adjustment |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Manufacturer Vishay Sfernice | Number of Turns 11.0 |
Series | Adjustment Type Top Adjustment |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Resistive Material Cermet |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Resistance 10 kOhms | Termination Style J Lead |
Power (Watts) 0.25W, 1/4W | Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm) |
Tolerance ±10% |