ISOA200R11004JT
DigiKey Part Number
716-ISOA200R11004JT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISOA200R11004JT
Description
ISOA 200 R1 1M 5% TU10
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 MOhms ±5% 200W Thick Film Chassis Mount Resistor
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Non-Inductive
Series
Coating, Housing Type
Aluminum
Packaging
Box
Mounting Feature
Flanges
Part Status
Active
Size / Dimension
1.504" L x 0.984" W (38.20mm x 25.00mm)
Resistance
1 MOhms
Height - Seated (Max)
0.480" (12.20mm)
Tolerance
±5%
Lead Style
M4 Threaded
Power (Watts)
200W
Package / Case
SOT-227-4
Composition
Thick Film
Grade
Temperature Coefficient
±100ppm/°C