CH02016-10RJFTA
DigiKey Part Number
716-1167-2-ND - Tape & Reel (TR)
716-1167-1-ND - Cut Tape (CT)
716-1167-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CH02016-10RJFTA
Description
RES 10 OHM 5% 1/32W 02016
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 02016 (0504 Metric) RF, High Frequency Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CH02016-10RJFTA Models
Category
Features
RF, High Frequency
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
02016 (0504 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.019" L x 0.015" W (0.48mm x 0.39mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)