VEMT4700-GS08
DigiKey Part Number
751-VEMT4700-GS08TR-ND - Tape & Reel (TR)
751-VEMT4700-GS08CT-ND - Cut Tape (CT)
751-VEMT4700-GS08DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VEMT4700-GS08
Description
SENSOR PHOTO 850NM TOP VIEW 4SMD
Customer Reference
Detailed Description
Phototransistors 850nm Top View 4-SMD, J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VEMT4700-GS08 Models
Category
Power - Max
100 mW
Manufacturer
Vishay Semiconductor Opto Division
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Orientation
Top View
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
70 V
Grade
Automotive
Current - Collector (Ic) (Max)
100 mA