WYO822MCMCRUKR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Roederstein
In Stock: 0
Datasheet
8200 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
WYO822MCMCRUKR
DigiKey Part Number
2870-WYO822MCMCRUKRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WYO822MCMCRUKR
Description
WYO X440Y250VAC 8200PF 20% Y5U R
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.669" Dia (17.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.787" (20.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)