ZMY4V7-GS18
DigiKey Part Number
ZMY4V7-GS18GITR-ND - Tape & Reel (TR)
ZMY4V7-GS18GICT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZMY4V7-GS18
Description
DIODE ZENER 4.7V 1W DO213AB
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 4.7 V 1 W ±5% Surface Mount DO-213AB
Operating Temperature
175°C
Mfr
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Qualification
AEC-Q101
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
DO-213AB
Power - Max
1 W
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
7 Ohms