V35PWL63-M3/I | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | V35PWL63-M3/I |
Description | DIODE SCHOTTKY 60V 35A SLIMDPAK |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 60 V 35A Surface Mount SlimDPAK |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 700 µA @ 60 V |
Mfr | Capacitance @ Vr, F 4700pF @ 4V, 1MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Technology | Mounting Type |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V | Package / Case |
Current - Average Rectified (Io) 35A | Supplier Device Package SlimDPAK |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 680 mV @ 35 A | Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C |
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |