V20PW10-M3/I | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | V20PW10-M3/I |
Description | DIODE SCHOTTKY 100V 20A SLIMDPAK |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 100 V 20A Surface Mount SlimDPAK |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | V20PW10-M3/I Models |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 100 V |
Series | Capacitance @ Vr, F 1510pF @ 4V, 1MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case |
Technology | Supplier Device Package SlimDPAK |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V | Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C |
Current - Average Rectified (Io) 20A | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 860 mV @ 20 A |