SMF48A-E3-08
DigiKey Part Number
SMF48A-E3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
SMF48A-E3-08CT-ND - Cut Tape (CT)
SMF48A-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF48A-E3-08
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO219AB
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
77.4V Clamp 2.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
161pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V