SMF24A-HE3-08
DigiKey Part Number
SMF24A-HE3-08GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMF24A-HE3-08GICT-ND - Cut Tape (CT)
SMF24A-HE3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF24A-HE3-08
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO219AB
Customer Reference
Detailed Description
38.9V Clamp 5.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF)
Category
Power - Peak Pulse
200W
Capacitance @ Frequency
244pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Part Status
Obsolete
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.1A