SMCG30AHE3/57T is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Datasheet
48.4V Clamp 31A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCG)
SMCG30AHE3/57T
DigiKey Part Number
SMCG30AHE3/57T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCG30AHE3/57T
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
31A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Package / Case
DO-215AB, SMC Gull Wing
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V