SMBJ17CA-M3/52 is available for purchase but is not normally stocked.
Littelfuse Inc.
In Stock: 886
27.6V Clamp 21.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ17CA-M3/52
DigiKey Part Number
SMBJ17CA-M3/52-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ17CA-M3/52
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
21.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.6V