SMBJ110CA-M3/52 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 566
Taiwan Semiconductor Corporation
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Similar
Comchip Technology
177V Clamp 3.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ110CA-M3/52
DigiKey Part Number
SMBJ110CA-M3/52-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ110CA-M3/52
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
122V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V