MBRF20H100CT-E3/45
DigiKey Part Number
MBRF20H100CT-E3/45GI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBRF20H100CT-E3/45
Description
DIODE ARR SCHOTTKY 100V ITO220AB
Customer Reference
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 10A Through Hole TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
770 mV @ 10 A
Manufacturer
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Packaging
Tube
Current - Reverse Leakage @ Vr
4.5 µA @ 100 V
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 175°C
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Mounting Type
Through Hole
Technology
Schottky
Package / Case
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V