BZX384C13-G3-18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 11,832
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 23
Similar
Central Semiconductor Corp
onsemi
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Zener Diode 13 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323
BZX384C13-G3-18
DigiKey Part Number
BZX384C13-G3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX384C13-G3-18
Description
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323
Detailed Description
EDA/CAD Models
BZX384C13-G3-18 Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±5%
Base Product Number
Power - Max
200 mW