1.5SMC130CA-M3/9AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 452
Datasheet
Direct
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Similar
Bourns Inc.
YAGEO
YAGEO
MCC (Micro Commercial Components)
Littelfuse Inc.
179V Clamp 8.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
1.5SMC130CA-M3/9AT
DigiKey Part Number
1.5SMC130CA-M3/9AT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC130CA-M3/9AT
Description
TVS DIODE 111VWM 179VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
111V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
124V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
179V