WSL25125L000DBA18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
C&B/RESI
In Stock: 3,183
Datasheet
5 mOhms ±0.5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Metal Element
WSL25125L000DBA18
DigiKey Part Number
WSL25125L000DBA18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WSL25125L000DBA18
Description
RES 0.005 OHM 0.5% 2W 2512
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±110ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Packaging
Bulk
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)