TNPW1206205RBETY is available for purchase but is not normally stocked.
Upgrade
Vishay
Susumu
205 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
TNPW1206
TNPW1206205RBETY
DigiKey Part Number
TNPW1206205RBETY-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW1206205RBETY
Description
RES 205 OHM 0.1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
TNPW1206205RBETY Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)