TNPW020124K9BEED
DigiKey Part Number
541-TNPW020124K9BEEDTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-TNPW020124K9BEEDCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW020124K9BEED
Description
RES 24.9K OHM 0.1% 0.075W 0201
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.9 kOhms ±0.1% 0.075W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
TNPW020124K9BEED Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)